Jdi na obsah Jdi na menu

Proč s "realitkou"

Realitní makléř je pojem, s nímž se v dnešní době setkal snad každý. Někdo získal zkušenosti dobré, jiný špatné. Tak jako u jiných profesí i mezi realitními makléři jsou šikovní, poctiví i vzdělaní, ale pak také ovšem ti druzí. Proč jsem realitní makléřkou?
Poněvadž v této práci vidím jisté poslání a navíc ráda pracuji s lidmi. Jenže jen chtít nestačí. Bylo potřeba se něco naučit, a že toho nebylo zrovna málo, to může potvrdit každý vzdělaný a úspěšný makléř. Svoji profesionální kariéru jsem spojila se značkou REMAX, která poskytuje makléřům velmi kvalitní zázemí a unikátní systém vzdělávání. Právě proto sdružuje REMAX ty nejproduktivnější a nejzkušenější certifikované realitní profesionály.

Mýtus fráze "Jenom ne realitku!"surprise
Představte si, že jste se rozhodli prodat dům, který jste zdědili po babičce, máte na něj hezké vzpomínky, ale nic jste tam neopravili, vše je původní, jen průběžně udržované.

Jste přece člověk dnešní doby, umíte to s počítačem, proto prodat přes internet přece zvládnete sám! Napíšete na některý server inzerát, přidáte pár fotek a těšíte se na kupujícího. Jenže první telefonát je realitka, další a další také a všichni chtějí prodávat a mají dokonce i kupce! Telefon zvoní stále, ale to, co čekáte, to není. Nakonec vás „zlomí“ některý makléř (někdy i více makléřů), dům si nafotí a slibuje hory doly. V naší branži však existují lidé, kteří žel mají nejen nedostatek zkušeností, ale také charakteru! Kvalitní makléř však ušetří nejen starosti, ale zajistí i hladký průběh prodeje. Špatný makléř může prodej nenávratně poškodit.
Co se stane, když necháte prodávat nemovitost více makléřům?
Nemovitost se objeví v inzerci několikrát, různé nabídky obsahují odlišné informace a odlišné jsou i ceny! Kupující je zmatený a nabídka nepůsobí důvěryhodně. Zájemce nakonec jedná s více subjekty a tlačí je do cenové bitvy. Nejvíce poškozený jste nakonec právě vy, prodejce nemovitosti. Při rozhovoru s přáteli pak padne ona zprofanovaná a namnoze ošidná věta:
"Jenom ne realitku!" indecision

Co si z výše popsaného odnést?
Pokud uvažujete o prodeji nemovitosti, věnujte velkou pozornost správnému výběru realitní kanceláře a konkrétního makléře! Můžete tak předejít mnoha starostem, potížím a ztrátě v podobě levně prodané nemovitosti. Certifikovaný, vzdělaný a zkušený makléř Vám pomůže určit správnou tržní cenu nemovitosti, pracuje vždy výhradně tak, že se plně věnuje prodeji Vaší nemovitosti za maximální možnou cenu. Ví, jak a kde správně inzerovat, jak jednat se zájemci. Poradí si i s komplikacemi v podobě zatížení nemovitosti zástavním právem, exekucí, věcným břemenem či podílovým vlastnictvím více osob. Všechny smlouvy a právní záležitosti řeší vždy pouze se zkušeným právníkem. Kvalitní makléř Vás provede celým prodejem až k předání nemovitosti a pomůže s převodem energií.

V platnosti je již "nový realitní zákon" a co se tedy vlastně hlavně mění?

- realitní zprostředkovatel - "makléř" svou živnost již bude provozovat jako Vázanou živnost, což je  podmínka provozování této činnosti. Již nebude stačit založit si OSVČ s volnou živností, kterou může mít ihned každý s čistým trestním rejstříkem a po složení poplatku 1.000 Kč. Podmínkou vázané živnosti je nově odborné vzdělání, které bude ověřeno profesní zkouškou. Makléři se středoškolským vzděláním musí mít 5 let praxi a makléřům s vysokoškolským vzděláním stačí 3 roky praxe, aby se vyhnuli profesní zkoušce.

- smluvní vztah s klientem musí být vždy písemně podložen - tedy smlouvou, buď exkluzivní, nebo smlouvou o spolupráci apod. ,aby se omezily nekalé praktiky jako např.  neoprávněné inzerování zakázek, či přebírání si zakázek mezi jednotlivými realitními subjekty

- nejdéle smí být exkluzivní smlouva uzavřena na dobu 6ti měsíců, s prodloužením o dva měsíce a to i opakovaně

- není již možná realitní úschva peněz - peníze musí být uloženy  v advokátní, bankovní, či notářské úschově 

(toto jsou ty nejdůležitější informace pro klienty) .

Nicméně, ne každý makléř vidí jen peníze pro sebe, jsou i tací, kteří chtějí, aby byl klient spokojený, a svou práci dělá dobře - tak jako já!  O tom pak svědčí spokojenost klientů, jejich reference a doporučení.

Nezřídka se z klientů a makléřů stávají přátelé.yes  Spokojenost klienta v první řadě!smiley

Než se rozhodnete prodávat svoji nemovitost, věnujte několik minut svého času návštěvě realitního profesionála a zdarma si vyslechněte jeho názor, doporučení a strategii prodeje. Věřte, že se vám to mnohokrát vyplatí!

Vyberete si pečlivě, nebo si nechte makléře třeba doporučit.

Ať chceme nebo nechceme, vždy jde o peníze a většinou ne o malé částky, tak proč hazardovat?